Search
Close this search box.

V Pardubicích se vůbec poprvé v historii odehraje play off nejvyšší florbalové soutěže

Hráči Sokola hodili nepovedený vstup do série s Mladou Boleslaví za hlavu a věří, že jim domácí prostředí pomůže k lepším výkonům a zdramatizování série.

Čtvrtfinálová série mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví se stěhuje na Dašickou za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Východočeši nejprve prohráli 3:11 a poté 1:10. „Ty dva venkovní zápasy v Mladé Boleslavi byly hodně zdrcující. Dá se říct, že jsme si oba prohráli už v první třetině. Snažili jsme se na krutých porážkách najít alespoň nějaká pozitiva, ale ta se hledala těžko. Teď se musíme soustředit na domácí utkání a zapomenout na to, co se dělo v Mladá Boleslavi,“ říká útočník Patrik Petr.

V obou utkáních Sokol brzy inkasoval, kromě obrany ale musí také zlepšit žalostnou produktivitu. „Asi největšími problémy byly nízké sebevědomí a nervozita, která na nás ze začátku zápasu padla. Když dostaneme hned v úvodu utkání tři góly, tak to bohužel na sebevědomí příliš nepřidá,“ myslí si Petr.
Pardubičtí florbalisté se budou moci na Dašické opřít o vynikající publikum, Sokol se pyšní nejvyšší průměrnou návštěvností po základní části, kterou by ve vyřazovacích bojích rád ještě navýšil. „Může nám to hodně pomoci. Na naše domácí zápasy chodí celou sezónu spoustu fanoušků, za což jim moc děkujeme. Většinu vyhraných zápasů jsme si připsali právě doma, takže nám domácí prostředí určitě vyhovuje,“ dodává mladý forvard.

Oba zápasy jsou naplánovány tak, aby se nekryly s hokejovým čtvrtfinále, které se v Pardubicích hraje ve stejné dny. Nedělní duel navíc sehrají soupeři před televizními kamerami. Sokol má za sebou v letošní sezóně dva televizní zápasy a ani v jednom z nich se neradoval z vítězství. „Řekl bych, že televizní utkání není nijak specifické, příprava je stejná jako na všechna ostatní utkání, chceme zvítězit stejně jako v každém zápase. Spíš bych řekl, že je to výhoda, otevře se druhá tribuna a přijde alespoň více lidí, kteří vytvoří ještě lepší atmosféru,“ těší se na domácí publikum pardubický útočník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient