V Pardubicích proběhlo 9. Mistrovství České hasičské sportovní federace v badmintonu

Poslední květnový víkend se nesl ve znamení badmintonu. Sportovní hala Univerzity Pardubice hostila 26. a 27. května 2018 přebor HZS ČR – 9. Mistrovství České hasičské federace v badmintonu. Do turnaje se zapojilo celkem 35 hráčů z jednotlivých krajských hasičských záchranných sborů.

Na pěti kurtech byly k vidění skvělé sportovní výkony, které předvedli v jednotlivých kategoriích nejenom muži, ale také ženy. Turnaj byl hrán švýcarským systémem na dva hrané sety do 21 bodů. Hráčky a hráči se utkali v kategoriích dvouhra ženy, dvouhra muži, čtyřhra ženy a čtyřhra muži. Výsledky byly určeny na základě celkového konečného pořadí a zároveň bylo vyhlášeno také nejlepší družstvo. Zpestřením prvního hracího dne byly také dovednostní soutěže v přesnosti krátkého a dlouhého podání. Celá soutěž proběhla v duchu fair play a hlavně bez zranění. Všichni hráči vytvořili velmi přátelskou sportovní atmosféru po oba dva dny turnaje. Výsledky v jednotlivých kategoriích jsou uvedeny níže.

Záštitu nad přeborem přijali ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl a ředitel Hasičského záchranného sboru Hlavního města Prahy brig. gen. Ing. Roman Hlinovský. Poděkování za uspořádání přeboru HZS ČR – 9. Mistrovství České hasičské federace v badmintonu patří nejenom oběma uvedeným sborům, ale také vedení Univerzity Pardubice a badmintonového oddílu TJ Sokol Polabiny za poskytnutí prostor a zapůjčení vybavení. Na organizačním zabezpečení se dále podílel SK pražských hasičů, SK Panteři Kladno, SK hasičů Královéhradeckého kraje a firma Yonex.