V ostravské koksovně Svoboda hasiči nasimulovali únik benzolu a požár

Tři desítky profesionálních a dobrovolných hasičů celkem s devíti vozidly, včetně chemického kontejneru z HZS MSK, se zapojily tento týden do taktického cvičení složek IZS, zaměřeného na odstranění úniku benzolu a následného požáru v areálu koksovny Svoboda v Ostravě-Přívoze.

Potrubí s benzolem prasklo při servisních pracích na konstrukci potrubních mostů. Vytékající benzol začal hořet od horkých částí konstrukčních prvků, a to jak na mostní konstrukci, tak na volné ploše.

Do areálu koksovny vyjely dvě ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Přívoz a Zábřeh, jednotka dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice a podnikoví hasiči z koksovny. Do cvičení se zapojily také Policie ČR, Městská police Ostrava a ZZS MSK.

Hasiči vedle likvidace požáru a ochlazování technologií, zvláště zásobníků, zachránili z mostní konstrukce – v ochranných protichemických oblecích – jednoho zraněného zaměstnance koksovny a vynesli ho z nebezpečné zóny. Prasklinu v potrubí provizorně utěsnili. Také instalovali nornou stěnu na výtoku z podnikové kanalizace do řeky Ostravice.

Obyvatele domů z přilehlého okolí informovali strážníci o úniku benzolu pomocí mobilní sirény, umístěné na jejich služebním vozidle, projíždějícím okolím areálu koksovny.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz