V Ostravě se ztratil čtyřletý chlapec

Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině.

Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. „Tuďma chodíme do obchodu,“ to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu. Při předávání chlapce přivolané pracovnici odboru sociálně právní ochrany dětí dostala hlídka informaci o otci. Ten se značným prodlením nahlásil ztrátu svého syna na Policii České republiky. Strážníci poté dítě odvezli na místo, kde se otec nacházel. Po podání vysvětlení ze strany rodiče nalezeného dítěte hlídka poznatek o celé události předala příslušnému úřadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.