V Ostravě-Muglinově kradl lapka plechy z neobývaného domu

Ve čtvrtek 6. 7. ráno vyjížděli strážníci do městského obvodu Ostrava-Muglinov. Zde mělo docházet ke krádeži plechové krytiny na domě určeném k demolici.

Po příjezdu na místo viděli policisté na střeše muže. Ten slezl z vybydleného domu, proskočil oknem a dal se na útěk. Po několika metrech hlídka osobu dostihla a následně předala přivolané hlídce Policistů ČR. Jelikož se po vyčíslení škody nejednalo o trestný čin a muž měl střešní krytinu v úmyslu prodat ve sběrně druhotných surovin za necelých sto korun, strážníci oznámili přestupkové jednání příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.