V Orlové se intenzivně pracuje na zastřešení letního kina

Práce na zastřešení letního kina se ze staveniště přesunuly do dílen. Již několik týdnů se intenzivně pracuje na ocelové konstrukci, která je stěžejní částí celé stavby. Konstrukce zastřešení se skládá ze zemních pilotů, betonových patek, ocelové nosné konstrukce a membránového zastřešení. Jedná se o unikátní stavbu a velmi zajímavé architektonické řešení.

Rozsah stavby nám přibližuje vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina Szotkowská: „Jen například spotřeba oceli na tuto konstrukci je téměř 26 tun. Samozřejmě přímo úměrné k tomuto obrovi jsou také základy. Práce na ocelových částech se konečně blíží ke svému finále. Přesun a montáž ocelových příhradových oblouků by měla proběhnout do poloviny srpna. Současně probíhá výroba membrány, která však musí být upravena na míru na základě zaměřené skutečnosti na stavbě. Celá stavba musí být precizní a probíhá za stálého dozoru statika. Všechny jednotlivé části se navzájem ovlivňují a statik nejen kontroluje provedení, ale také provádí kontrolní výpočty.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.