V orlické nemocnici proběhla odborná konference rehabilitačního oddělení

17 vystupujících, 107 účastníků, 18 přednášek. To je bilance konference rehabilitačního oddělení Orlickoústecké nemocnice, která proběhla druhý říjnový den a završila oslavy 20. výročí znovuotevření tamního oddělení.

Program konference zaujal především fyzioterapeuty, kteří tvořili 65 % všech návštěvníků akce. Nechyběli ani lékaři, studenti a další nelékařští pracovníci. Jednotlivé přednášky byly věnovány rehabilitačním metodám, ze všech jmenujme například DNS, Bobath koncept, SM systém, McKenzieho metoda. Účastníci se dozvěděli informace o historickém vývoji metod a technik, jejích zakladatelích a současné praxi. Nejen pro praktické lékaře pak byla přínosná prezentace indikací a kontraindikací u pacientů, které mohou sami na rehabilitaci odesílat. Všechny přednášející se však v závěru shodly, že pro úspěšnou léčbu je vždy nejdůležitější ochota spolupracovat a vůle samotných pacientů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.