V okresním derby mezi Kroměříží a Hulínem padlo šest branek

(Aktualizováno před )

V pátečním podvečeru se na stadionu Hanáků hrálo před necelou pětistovkou diváků třetiligové okresní derby. Zpočátku se hrál opatrnější fotbal, Hulín byl zataženější, ale organizovaně spouštěl vystupování na protihráče a pokoušel se o zisk míče a protiútoky tažené zejména přes nebezpečného a stále ještě velmi kvalitního Šroma, jehož jeden prudký centr srazili domácí na hranici tyče a boční sítě. Domácí nějak nebláznili a snažili se najít myšlenku a okénka k překonání defenzivy hostů. Hlavička Mlýnka ani střela Silného se do branky nevešla, na druhé straně si brankář Floder lehce poradil s pokusem Ondřejky. Následoval typický útok tažený Silným, ale tomu při finální fázi střela nesedla a šla nad. Okolo třicáté minuty měl Hulín velmi dobrou fázi, kombinoval a vybojoval několik rohových kopů, přičemž snahu zúročil v 36.minutě, když si na pas za obranu zaběhl Ondřejka a parádním zakončením pod břevno otevřel skóre utkání. Domácí se ihned snažili reagovat, přepnuli na vyšší rychlostní mód a začali dělat hostům velké potíže. Střely Silného ani Okleštěka ještě těsně minuly branku Machalického, ale ve 43. minutě poslal prudký centr do vápna Prajza, lehce líznutý míč nadělal hostujícímu brankáři velké problémy, přičemž v následném závaru se po přistrčení míče zorientoval Silný a vyrovnal. Hned dvě minuty nato obrátili Hanáci skóre na svou stranu, když se pod dlouhém autu a pěkné zpětné přihrávce dostal k míči Okleštěk a zkušeně k tyči rozvlnil síť.

Ve druhém poločase se hrál svižnější a přímočařejší fotbal, oba celky se zasloužili o slušnou podívanou pro diváky. Zvláště když na zadní tyči hlavičkující Silný po parádním centru Mlýnka přidal třetí branku domácích, rozpoutala se vlna rychlých a kvalitních akcí na obou stranách. Hulín mohl snížit v 65.minutě, když se po chybě domácí obrany řítil na brankáře Šrom, ale jeho oblouček byl příliš vysoký. Nevinně vypadající centr Hulína z levé strany pak po odskoku a propadu skončil na tyči domácí branky. V 68.minutě pak Koláčný v dobré pozici pálil z voleje prudce, ale vedle. Zřejmě definitivní pojistku měl na noze několikrát Silný, ale po uvolnění uvnitř vápna pálil jen do rukavic Machalického. Stejně tak se po dokonalém obloučku od Okleštěka dostal tento kanonýr do vápna, míč mu trochu uskočil, stihl zakončit, ale křížná střela za již překonaným brankářem proskotačila podél brankové čáry těsně vedle. Místo kýžené pojistky domácích přišel na druhé straně rychlý pas na Ondřejku, který si ve sprintu poradil s několika protihráči a přesnou ranou k tyči snížil na rozdíl jediné branky. Krátce nato se střídající Mynář dostal na hranici vápna k míči, ale jeho prudká střela šla nad. Na druhé straně podpořil svůj tým v boji o vyrovnání brankář Machalický, když kryl střelu Cupáka a zaskvěl se zejména při zakončení Silného. Domácí se do dalších velkých šancí dostali po standardních situacích, když nejprve obránce Hulína na brankové čáře vyhlavičkoval jistý gól a poté po parádním rohu Okleštěka v jasné pozici poslal Silný hlavičku milimetry vedle. Honzu Silného a celý domácí tým však nemuselo mrzet, jelikož v nastaveném čase předvedli Hanáci dokonalý přímočarý útok a Silný již věděl co s obráncem, co s brankářem a k obrovské radosti domácích dokonal hattrick a definitivně rozhodl o tom, kde zůstanou tři body.

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – SK SPARTAK HULÍN 4:2

Branky: 43., 61. a 91. Silný Jan, 45. Okleštěk Tomáš – 36. a 74. Ondřejka Václav. Rozhodčí: Dorušák Petr – Grečmal Michal, Běhal Radek. Delegát: Mudra Zdeněk. Diváků: 475.
SK HS Kroměříž: Floder- Prajza, Matoušek, Hloch, Jeleček – Cupák, Okleštěk (85. Motal) – Krhut (88. Berčík), Kovář, Mlýnek (64. Hirsch) – Silný. Připraveni Kofroň – Šmerda, Marchuk, Dvořák. Trenér: Bronislav Červenka.
SK Spartak Hulín: Machalický – Oulehla, Josl, Kostka, Vyskočil Michal – Sedláček (74. Mynář), Bahounek (58. Tureček), Koláčný, Vyskočil Martin (66. Rožek), Šrom – Ondřejka. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz