Search
Close this search box.

V objektu firmy v Zubří řádil požár, škoda je více než dvacet milionů korun

V pátek o půl osmé ráno přijal operační důstojník oznámení o požáru uvnitř objektu firmy v Zubří na Vsetínsku. Proto ihned na místo hlášeného požáru vyslal místní podnikové hasiče. Dále vyhlásil poplach profesionálním hasičům ze stanice Valašské Meziříčí a dobrovolným hasičům z Rožnova pod Radhoštěm, Zubří, Hutiska – Solanec, Poličné a ze Zašové, kteří na místo vyjeli s deseti zásahovými vozy.

V době příjezdu na místo události podnikoví hasiči zjistili, že hoří v objektu válcovny, kde je požárem zasažený stroj pro přípravu gumy. Zaměstnanci firmy byli již mimo budovu. Hasiči ihned začali s lokalizací požáru, a to za pomocí hasicích přístrojů a jednoho proudu s využitím pěny. Zásah jim velmi komplikoval hustý dým. Hasiči proto zasahovali v dýchací technice a odvětrávali objekt. Další jednotky, které byly na místo požáru vyslány, postupně odvětrávaly rozsáhlou patrovou budovu a prováděly průzkum místa události.

Po samotné likvidaci požáru a odvětrání zasažené budovy vedení společnosti předběžně vyčíslilo způsobenou škodu požárem na více než 20 miliónů korun. Po odvětrání budovy hasiči opět zpřístupnili zaměstnancům prostory zasažené budovy. Na dohled místa požáru na místě zůstali dobrovolní hasiči ze Zubří.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů z Územního odboru Vsetín i krajský vyšetřovatel ze Zlína, kteří šetří příčinu vzniku požáru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient