V noci vyhasly na Domažlicku tři mladé životy. Čtvrtého účastníka nehody se snaží lékaři zachránit

Řidič osobního vozidla pravděpodobně včera před půlnocí nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem. Dostal smyk, vyjel z vozovky, narazil do vzrostlého stromu a skončil na střeše v potoce. Následky nehody v Koutě na Šumavě na Domažlicku jsou tragické. Dva mladí lidé (muži – ročníky 1993 a 1997) zemřeli na místě, další dva cestující byli s těžkým zraněním letecky přepraveni do nemocnice. Jeden z nich, též muž, tam později zemřel. Posledním účastníkem nehody je třicetiletá žena, která dosud bojuje o život.

Záchranáře zavolal řidič, který jel náhodou kolem. Na místo byli povoláni i hasiči. „Bylo nutné i vyřezat několik náletových dřevin, aby bylo možné dostat vozidlo ze čtyři metry široké a sto třicet centimetrů hluboké strouhy,“ podotkl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

K nehodě se dostavilo i šest policejních hlídek. „Příčina a další okolnosti policisté dále zjišťují. Doprava byla v místě nehody zprvu řízena kyvadlově, poté se zvolila objízdná trasa,“ sdělila policejní mluvčí Plzeňského kraje Iveta Kořínková.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz