V noci vyhasly na Domažlicku tři mladé životy. Čtvrtého účastníka nehody se snaží lékaři zachránit

Řidič osobního vozidla pravděpodobně včera před půlnocí nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem. Dostal smyk, vyjel z vozovky, narazil do vzrostlého stromu a skončil na střeše v potoce. Následky nehody v Koutě na Šumavě na Domažlicku jsou tragické. Dva mladí lidé (muži – ročníky 1993 a 1997) zemřeli na místě, další dva cestující byli s těžkým zraněním letecky přepraveni do nemocnice. Jeden z nich, též muž, tam později zemřel. Posledním účastníkem nehody je třicetiletá žena, která dosud bojuje o život.

Záchranáře zavolal řidič, který jel náhodou kolem. Na místo byli povoláni i hasiči. „Bylo nutné i vyřezat několik náletových dřevin, aby bylo možné dostat vozidlo ze čtyři metry široké a sto třicet centimetrů hluboké strouhy,“ podotkl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

K nehodě se dostavilo i šest policejních hlídek. „Příčina a další okolnosti policisté dále zjišťují. Doprava byla v místě nehody zprvu řízena kyvadlově, poté se zvolila objízdná trasa,“ sdělila policejní mluvčí Plzeňského kraje Iveta Kořínková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak