Search
Close this search box.

V Nivnici hořela lakovna, škoda je pět milionů

Celkem devět jednotek hasičů s cisternami dnes krátce po páté hodině odpolední vyjíždělo do Nivnice na Uherskohradišťsku na ulici U Dvora k požáru v lakovně. Po příjezdu zjistili profesionální hasiči z Uherského Brodu, Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolní hasiči z Nivnice, Uherského Brodu, Vlčnova, Bánova, Hluku a Dolního Němčí, že se jedná o požár ve výrobní hale, a to konkrétně v prostoru lakovny. Hasiči ihned nasadili tři proudy, pomocí kterých požár lokalizovali. Využili i výškovou techniku, neboť požár se rozšířil až na střechu.

Hasiči zasahovali v dýchací technice, neboť prostor uvnitř haly byl silně zakouřený, což celý zásah velmi komplikovalo. Při následné likvidaci požáru hasiči objekt kontrolovali termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru. Při požáru byl zraněn jeden zaměstnanec firmy, který byl s popáleninami předán přivolaným záchranářům, kteří jej následně odvezli do nemocnice v Uherském Hradišti.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který škodu na majetku vyčíslil na pět miliónů korun. Příčina požáru je zatím v šetření jak vyšetřovatele hasičů, tak i Policie ČR. Během zítřejšího dne vyšetřování bude pokračovat a na místo události přijedou i znalci k provedení expertiz. Na místě požáru do pozdních nočních hodin budou provádět dohled místní dobrovolní hasiči z Nivnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient