V nemocnici Hořovice odměňovali dárce krve

U příležitosti blížících se Velikonoc uspořádaly sestry z oddělení transfúzní stanice v Nemocnici Hořovice velikonoční nadílku. Každý, kdo dnes přišel darovat krev, si odnesl sladkou odměnu v podobě čokoládového vajíčka.

Akce pro dárce krve na významné svátky v roce nejsou v hořovické nemocnici novinkou. „Rádi ozvláštníme dny dárců krve. Vždy, když je nějaký svátek nebo významný den, snažíme se jim tyto svátky připomenout. Mezi pravidelné akce patří „Miluješ? Daruj krev!“, kterou pořádáme na Valentýna. V loňském roce jsme měli například i mikulášskou nadílku,“ popisuje paní Šrámková, vedoucí sestra transfúzního oddělení Nemocnice Hořovice.

Hořovická transfúzní stanice je největším odběrovým místem ve Středočeském kraji. Počet lidí, kteří chtějí darovat krev je stále větší. Jen v letošním roce zatím přišlo 3 216 bezplatných dárců krve, z toho bylo 150 nových dárců, což je o 98 odběrů více než v loňském roce.

Mezi pravidelné dárce patří různé skupiny a organizace. V tomto týdnu přišla darovat krev skupina zástupců měst a obcí z mikroregionu Hořovicko. Společné dárcovství již druhým rokem organizuje paní Miroslava Paťavová, manažerka centra společných služeb města Hořovice, která k akci říká: „Několik starostů a starostek darovalo krev již dříve, ale někteří jsou i prvodárci, společně je zapojeno přibližně deset představitelů okolních měst a vesnic. Je příjemné se společně podílet nejen na správě Hořovicka, ale i na něčem tak chválihodném, jako je darování krve.“

Transfúzní oddělení Nemocnice Hořovice je pracoviště, které spolupracuje s Registrem dárců krvetvorných buněk, případní zájemci se mohou zde zaregistrovat. Zájemci nemusí být dárci krve.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.