V neděli začíná grandslamová Paříž, naše tenistky budou patřit k favoritkám

Karolínu Plíškovou čeká v prvním kole pařížského grandslamového turnaje hráčka, která v tuto chvíli ještě hraje kvalifikaci. O hodně horší los má její dvojče Kristýna, která se utká s bývalou světovou jedničkou Serenou Williamsovou z USA.

Karolína Plíšková, která je nasazená jako šestka, se v loňském roce dostala v Paříži až do semifinále. Aby mohla minimálně zopakovat tento úspěch, bude pravděpodobně muset ve třetím kole porazit Marii Šarapovovou, která se snaží dostat po dopingovém skandálu do vyšších pater žebříčku, kde dříve pravidelně sídlila.
Petru Kvitovou čeká na úvod druhého grandslamového turnaje roku Verónica Cepedeová z Paraguaye. Při pohledu na los jí v prvních kolech až do čtvrtfinále nečeká žádná nepřekonatelná soupeřka.
Poslední nasazené Češce Barboře Strýcové byla nalosována do prvního kola Japonka Kurumi Naraová.
Nečitelnou soupeřkou pro Kateřinu Siniakovou je Běloruska Viktoria Kuzněcovová. Tato bývalá hráčka číslo jedna v posledním roce spíše než tenisové souboje řeší soudní spory se svým bývalým manželem o opatrování dítěte. Pokud by jí Siniaková porazila, ve druhém kole na ní může čekat loňská pařížská vítězka Jelena Ostapenková.
Bez šancí postupu do druhého kola nejsou Markéta Vondroušová a Denisa Allertová. První se střetne s Anou Bogdanovou z Rumunska, Allerová nastoupí proti Bělorusce Sasnovičové.
Určitě bude zajímavé sledovat výkon Lucii Šafářové, která se v tomto týdnu vrátila do tenisového dění po několikaměsíční zdravotní pauze. V prvním kole jí čeká neznámá Francouzka Ponchetová. Pokud jí porazí, v dalším zápase by jí s velkou pravděpodobností čekala Karolína Plíšková…

V mužském pavouku se ukáží Tomáš Berdych (v 1. kole nastoupí proti Francouzi Chardymu), Jiří Veselý (soupeřem mu bude Chorvat Lajovič) a Adam Pavlásek. Posledně jmenovaný jako postupující z kvalifikace ještě nemá určeného soupeře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.