„V nadcházející sezóně chceme udržet extraligu“ říká hokejista Daniel Král

Loňský ročník byl z jeho strany doslova průlomový, jelikož se během krátké doby dostal do reprezentačního výběru. Řeč není o nikom jiném než o mladém brankáři Danielu Královi. S novými spoluhráči má za sebou dva přípravné zápasy, ve kterých byl důležitou oporou. Nadějný gólman promluvil o herních prověrkách a také o prvních zkušenostech v reprezentaci. Na adresu národního týmu se vyjádřil výstižně: „V reprezentaci je všechno rychlejší oproti klubu, kde lépe stíhám.“ Můžeme si jen přát, aby maskovaný muž napodobil úspěšné tažení z minulého ročníku.

Loňskou sezonu patřil k základním stavebním pilířům svého mužstva a letos se od něj očekávají podobné výkony, ne-li ještě lepší. Patnáctiletý brankář přes léto tvrdě makal, aby se udržel ve formě, která ho zdobila na konci minulého ročníku. S týmem absolvoval dva přípravné zápasy, ve kterých potvrdil předpoklady, aby byl jedním z nejlepších gólmanů dorostenecké ligy. „Obě utkání hodnotím kladně, jelikož jsme dokázali jednou vyhrát, navíc proti silnému Hradci Králové jsme uhráli slibný výsledek 2:4,“ ohlíží se za jednotlivými prověrkami.

Královi se v uplynulé sezoně dařilo obzvlášť v zimě, kdy pomohl k zisku zlatých medailí pro kraj Vysočina na Zimních olympijských hrách dětí a mládeže. Skvělou formu si posléze přinesl i do ligy, kde vynuloval brněnské střelce a v sezoně si připsal tři čistá konta. Také v přípravě na nový ročník začal slibně. Hned v prestižním posázavském derby nepustil za čtyřicet minut za svá záda ani jednu střelu žďárských hokejistů. „Musím pochválit kluky, kteří v zápase odvedli skvělou práci,“ chválí své spoluhráče maskovaný muž, který byl oporou i ve druhém utkání proti Hradci Králové.

Východočeši si připsali vítězství o dvě branky, ale nebýt Daniela Krále, rozdíl by mohl být mnohem vyšší. „Byl jsem rád, že na mě šlo hodně střel, alespoň jsem byl v permanenci.“ Na druhé straně hradecký Tichý neměl moc práce, ale i on v důležitých momentech podržel svůj tým. „Před utkáním jsme si popovídali a zdravě se nabudili,“ říká havlíčkobrodský brankář o svém reprezentačním kolegovi do šestnácti let. Daniel Král přiváděl střelce Mountfieldu k zoufalství, jelikož dokázal chytit i nemožné. „Byl jsem spokojený. Vždycky je lepší, když na vás jde více střel, než aby jich šlo pár, navíc některá by mohla propadnout,“ říká nadšený gólman.

Svými výkony si řekl i o reprezentační pozvánku. První kemp proběhl v Jihlavě, kde ve velké konkurenci uspěl, ale své místo na slunci si musí vybojovat. „V reprezentaci je všechno rychlejší oproti klubu, kde lépe stíhám. Navíc tréninky s národním týmem mi pomohly, jelikož jsem byl na ledě o celé dva týdny dříve než kluci z Brodu,“ libuje si po přátelských utkáních. Letos mladého brankáře čeká poslední rok v dorostenecké kategorii a cíle na novou sezonu jsou více než jasné. „Chceme udržet extraligu, a kdyby se nám dařilo, tak postoupit do play off,“ představuje si ideální scénář maskovaný muž.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.