Search
Close this search box.

V muzeu vyráběli mýdlo a prací louh

Městské muzeum v Ústí nad Orlicí připravilo první dubnovou sobotu dílnu zaměřenou na výrobu mýdla, pracího louhu a praní podle starých postupů. Návštěvníci měli možnost seznámit se s postupem výroby mýdla ze sádla nebo s bylinkami.

Kromě toho zjistili jak vznikal tzv. prací louh, k jehož výrobě se používá popel a voda. Nakonec nechyběly ukázky praní a vysvětlení jak se v minulosti pralo. K vidění byly valchy, mycí souprava, prací zvon a nástroje potřebné k výrobě mýdla.

Další podobnou dílnu plánuje muzeum na 16. června. Připraveno bude vše kolem provaznictví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient