V MŠ Husova v Hořicích zřídili dětem multismyslovou místnost – Snoezelen

V MŠ Hořice ve speciální třídě Sluníčko proběhla velká událost. Pozvání přijali sponzoři – zástupci firmy TEXLA Ostroměř, zástupci spolku Pár přátel a hudební skladatel Miroslav Vobořil se svými zpěvačkami.

Díky těmto lidem mohla být ve speciální třídě školky zřízena multismyslová místnost – Snoezelen. Jedná se o bezpečné a bezbariérové místo, jehož cílem je umožnit zážitek a uspokojit individuální potřeby dětí. Při pobytu ve Snoezelenu dochází k harmonizaci, uvolnění a pomocí stimulace všech smyslů lze zmírnit následky postižení nebo dosáhnout zlepšení zdravotního stavu. Ve Snoezelenu lze využít různé terapeutické metody – arteterapie, muzikoterapie, aromaterapie, bazální stimulace, masáže nebo relaxace. Tato speciální místnost ve třídě Sluníčko je vybavena potřebnými pomůckami.

Po společném přivítání a úvodním slovu p. ředitelky M. Knapové dostaly prostor děti z Trojlístku se svým pásmem vánočních tanečků a písniček. Poté předvedly vánoční pohybové říkanky děti ze Sluníčka. Po hudebním vystoupení se všichni přesunuli prožít si hodinu do Snoezelenu, kde byl připraven tematicky zaměřený celek o adventu. Tato hodina byla zaměřena na zrakovou, sluchovou, hmatovou a čichovou stimulaci se závěrečnou relaxací. Dopoledne všichni zakončili příjemným posezením s občerstvením, kde byli hosté seznámení s tím, k jakým účelům byly darované prostředky přesně použity a byly předány dárky od dětí ze Sluníčka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.