V Moravskoslezském kraji se v pondělí udály dvě nehody traktorů, jedna byla tragická

Ke dvěma nehodám zemědělských traktorů – samotného na lučním svahu v Býkově-Láryšově na Krnovsku a s osobním automobilem na silnici ve Studénce – vyjeli moravskoslezští hasiči během pondělí. První nehoda si vyžádala úmrtí mladého muže a vážné zranění druhého.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě traktoru na Krnovsku, který za sebou táhl valník se sudem s vodou pro zvířata na pastvě, informováno v pondělí před devátou hodinou ranní. Do Býkova-Láryšova vyjely tři jednotky hasičů.

Hasiči vyprostili z kabiny traktoru Zetor 6011 na střeše, přimáčknutého čtyřkolovým valníkem, dva mladé muže, odhadem ve věku kolem 18 let. Stabilitu vratkého stroje zajistili pomocí hasičských cisteren, později pomocí vyprošťovacího speciálu. Jeden z mladíků nehodu nepřežil, se druhým odletěl vrtulník do nemocnice.

Vyprošťovací speciál vytáhl traktor i valník na břeh louky, hasiči přečerpali do náhradní nádoby 60 litrů nafty. Také asistovali při nakládání traktoru na vozidlo odtahové služby.

Ve Studénce se kolem pondělního poledne střetl traktor Case, táhnoucí valník, s osobním automobilem Škoda Octavia, který řídila žena středního věku. Octavia skončila v poli na střeše a mohutný traktor se o ni opřel, když skončil na pravém boku. Jeho valník zůstal na kolech. Řidička octavie i traktorista vyvázli bez zranění. Traktor museli hasiči stabilizovat pomocí stabilizačních tyčí Holmatro.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.