Search
Close this search box.

V mladoboleslavském Domě kultury čekal na studenty zajímavý pořad o naší historii

Zajímavý pořad čekal v pátek 26. října v Domě kultury na děti ze základních a středních škol, který připravila mladoboleslavská jednota Československé obce legionářské v rámci oslav 100. výročí založení republiky. Ve zhruba hodinovém bloku nechyběly krátké přednášky, projekce historických filmů, ukázky zbraní, uniforem i možnost prohlídky vystavených fotografií a textů na řadě panelů. Na závěr akce byl u Domu kultury vysazen strom republiky.

Jak zástupci ČSOL potvrdili, akci v podobném rozsahu dělali poprvé a jejich cílem bylo žákům a studentům místo nějaké nudné prezentace nabídnout program osvěžený řadou praktických ukázek. Zatímco úvodní kratší přednášku sledovala vždy celá skupina dětí pohromadě, k jednotlivým stanovištím ve velkém sále, která byla věnována jednotlivým tématům, chodili mladí návštěvníci po skupinkách. Děti tak získaly v širším kontextu a poutavou formou řadu informací nejen o působení legionářů či o domácím odboji, ale i o dalších událostech a osobnostech naší historie.

Akci připravovala mladoboleslavská jednota ČSol ve spolupráci s městem i společností Kultura města Mladá Boleslav.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient