V minulém týdnu proběhla celorepubliková bezpečnostně dopravní akce, policistům pomáhal i služební autobus

V minulém týdnu proběhla celorepubliková bezpečnostně dopravní akce zaměřená na nevěnování se řízení řidičů vozidel. Jihomoravští policisté během týdenní akce zkontrolovali 1386 vozidel a zjistili 430 přestupků. Skoro v osmdesáti případech drželi při řízení vozidla řidiči v ruce hovorové zařízení, další osmdesátka překročila rychlost a více jak sedmdesát šoféru nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.

Jihomoravští dopravní policisté v rámci této akce i na jeden den využili služební autobus, ze kterého natáčeli chování řidičů kamionů. Statistika dopravních nehod zaviněných řidiči hovoří o tom, že příčinou přibližně jedné pětiny těchto nehod je právě nevěnování se řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak