Search
Close this search box.

V minizoo v Jaselské ulici si mohou návštěvníci prohlédnout nového chameleona

V jednom z terárií miniZOO Ekocentra Zahrada v Jaselské ulici se právě v těchto dnech zabydlují dva exempláře atraktivního chameleona pardálího (Furcifer pardalis). Tito pestře zbarvení ještěři z čeledi chameleonovitých se v přírodě se vyskytují na Madagaskaru a na přilehlých ostrovech. Jedná se o nejbarevnějšího a k chovu nejvíce žádaného chameleona vůbec.

U chameleona pardálího nejsou známy žádné poddruhy, ale rozeznáváme množství barevných forem, které se od sebe liší nejen zbarvením, ale i stavbou těla. Patří mezi největší druhy chameleonů, dospělý samec může dorůst délky až 52 cm. Samice je výrazně menší, dosahuje délky asi 35 cm. Zbarvení je velice variabilní, v různých kresbách zelené, cihlově červené či tyrkysově modré. Je to samotářské zvíře, vůči jiným příslušníkům svého druhu je agresivní. Aktivní je celý den. Loví hmyz i jiné živočichy (i obratlovce), které lapá vystřelováním lepkavého jazyka. Ten může být i 30 cm dlouhý.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient