Search
Close this search box.

V Mariánkách proběhlo vyhodnocení ankety o možnosti domácího kompostování

Dne 24. 1. 2018 byla pro občany města Mariánské Lázně zveřejněna anketa o možnosti domácího kompostování a získání kompostéru zdarma. Cílem této ankety bylo zjistit, zda občané o tuto službu mají vůbec zájem.

Anketa probíhala od konce ledna do 15. března roku 2018. Město prostřednictvím Odboru životního prostředí občany informovalo na stránkách města, kde byl současně umístěn interaktivní leták k vyplnění, dále na facebookových stránkách města a článek byl zveřejněn také v únorovém čísle Zpravodaje města.

Bylo vytištěno a poštou rozneseno 600 ks anketních lístků a to převážně do rodinných domů, kde je produkce bioodpadu nejvyšší. Oslovili jsme i některé místní zahrádkáře. Po celou dobu ankety byl kompostér vystaven ve sběrném dvoře, kde si ho občané mohli prohlédnout.

Nyní nastal čas na vyhodnocení ankety. Z výsledků ankety vyplynulo, že občané o domácí kompostování mají zájem. Na městský úřad dorazilo celkem 235 anketních lístků s žádostí o domácí kompostér. Pomocí interaktivního formuláře umístěného na stránkách města bylo zasláno 181 žádostí a 54 žádostí občané doručili poštou nebo osobně na MěÚ Mariánské Lázně.

Odbor životního prostředí předloží radě města zprávu o výsledku proběhlé ankety a o možnosti podání žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí na tento projekt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient