Search
Close this search box.

V Malšíně vzplála chata, škoda za sto tisíc korun

Do Malšína, části obce Ostrov do oblasti Běleň byli v pondělí 12. března krátce před 11. hodinou vysláni hasiči k ohlášenému požáru chaty.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov a jednotky SDH obcí Větřní a Rožmberk nad Vltavou – Přízeř. Podle oznámení na tísňovou linku se mělo jednat o požár v kuchyni. Zdravotníci ZZS z důvodu nadýchání se převzali do své péče jednu osobu.

Hasiči ihned zahájili hasební práce. Požár zasáhnul prostor nad sporákem a lednicí, částečně byl zničený prkenný strom. Krátce před půl dvanáctou dostali požár pod kontrolu. Úplnou likvidaci požáru včetně průzkumu chaty velitel zásahu nahlásil v 12:18 hodin. Na odvětrání zakouřené chaty jednotka použila přetlakový ventilátor, závěrečný průzkum provedla termokamerou.

Výše vzniklé škody činí 100 000,-, hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě 1 200 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient