V Luhačovicích se v podzimních komunálkách utká sedm uskupení

(Aktualizováno před )

Také Luhačovice čekají na podzim ve dnech 5. a 6. října komunální volby. Občané města (včetně jeho místních částí) si budou moci tentokrát vybírat z celkem sedmi kandidujících volebních uskupení.

„Každé z nich přitom podalo plnou kandidátku s 21 uchazeči o zvolení do zastupitelstva města,“ nastínila vedoucí Odboru správního MÚ Luhačovice Jana Homolková. Celkově tak lidé mohou vybírat mezi 147 kandidáty. Hlasovací lístek bude jen jeden se všemi kanditáty, voliči na něm budou moci zaznačením křížkem buď hlasovat pro konkrétní volební stranu nebo označit konkrétní preferované kandidáty, bez ohledu na to z které jsou strany. „Kromě toho lze oba způsoby kombinovat tak, že lze označit jednu volební stranu a dále v rámečku před jménem další kandidáty, pro které člověk hlasuje z ostatních volebních stran. V tomto případě je dán hlas jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva,“ popsala Homolková.

Do 6 srpna měly volební strany ještě možnost doplňovat kandidáty na kandidátní listině nebo měnit jejich pořadí. Teď už tak je o složení kandidátek jasno a strany už mají vylosována svá volební čísla a jsou samozřejmě také známi lídři kandidátek. Nové jméno kandidáta už přibýt nemůže. „Do 3.října do 14 hodin je ale ještě možnost vzdání se nebo odvolání kandidatury,“ doplnila Homolková. Kandidující uskupení seřazená podle vylosovaného čísla kandidátky s uvedením lídra vypadá v Luhačovicích následovně:

1 Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, Ing. Jiří Šůstek
2 „Komunistická strana Čech a Moravy a občané Luhačovic, Ing. František Jordák
3 NEZÁVISLÍ – VOLBA PRO NAŠE MĚSTO, Robert Kolařík
4 PRO Luhačovice, Ing. Marian Ležák
5 STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, Mgr. Dalibor Liška
6 ANO 2011, Radomil Kop
7 Občanská demokratická strana, PhDr. František Hubáček

Zajímavou okolností těchto voleb v lázeňském městě je, že kandidátku nesestavila minule vítězná strana ČSSD a na žádné z kandidátních listin v Luhačovicích ani nefiguruje jméno současné starostky Marie Semelové, která v minulých volbách získala také největší množství hlasů. Jisté tak je, že po podzimních volbách mohou lidé očekávat na postu starosty (starostky) určitě změnu.

To, které z kandidujících uskupení lidé budou tentokrát nejvíce volit, může ovlivnit řada věcí. Jistě také veřejná předvolební debata lídrů kandidátek, kterou hodlá město před volbami uspořádat.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz