V loňském roce zkontrolovali jindřichohradečtí policisté z OSZBM 23 honů

Jelikož je myslivecká sezóna na samém začátku, začnou policisté z Územního odboru Jindřichův Hradec, z Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, ale i policisté z obvodních oddělení, kontrolovat myslivce před započetím honu.

Jelikož prevence není nikdy dost kontrolují policisté zda myslivci nepožili alkohol, zda mají v pořádku potřebné doklady jako zbrojní průkaz, průkaz zbraně, lovecký lístek a pojištění. Rovněž kontrolují, zda nejsou na honu přítomny děti do 15 let věku. Z preventivních důvodů je vhodný reflexní oděv tzv. honců, kdy samozřejmě není vůbec žádoucí, aby si někdo z účastníků honu oblékl maskáčový oděv, jelikož poté může splynout s přírodou a být snadným terčem možného úrazu.

Je zakázáno střílet zvěř z poloautomatických nebo automatických zbraní se zásobníkem schopným pojmout více než dva náboje! V průběhu honu je velmi důležitá správná manipulace se zbraní, střílet je vždy nutno z leče ven, nikoli dovnitř. Po ukončení honu je opět potřeba dodržet správné uložení zbraně. V dnešní době by měl mít každý myslivec doma zbraň vhodně zabezpečenou nejlépe v trezoru. Rozhodně nelze zbraň pověsit například doma na věšák přímo v předsíni a nechat ji tak svému osudu.

Na kontrolu honů se specializují právě policisté z Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, kteří zkontrolovali v loňském roce 2017 celkem 23 honů. V jednom případě nadýchal držitel zbrojního průkazu, myslivec, alkohol do jedné promile. Věc byla policisty z OSZBM vyřešena příkazem na místě.

Příkazem na místě mohou policisté přestupci uložit pokutu až do výše 5 000 korun. Ve správním řízení je pak pokuta mnohem vyšší.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak