V Litvínově se nyní může říkat: sprostý jako ledař

(Aktualizováno před )

Utkání 25. kola extraligy mezi Litvínovem a Plzní skončilo po samostatných nájezdech porážkou severočeských hokejistů. “Poraženým” však je i účetní litvínovského klubu, který bude muset poslat pokutu za chování jejich ledaře.

To že jsou fanoušci naštvaní na rozhodčí, ať už oprávněně či neopravněně, a chovají se vulgárně, to už je bohužel klasikou českého hokejového prostředí. Někdy se i hráči či trenéři neudrží, ale aby bral “zákon” do svých rukou, pardon úst, ledař, to se jen tak často nestává.
Ale nyní k tomu došlo a právě ve zmiňovaném utkání.
Litvínovský ledař verbálně napadal rozhodčí, když odcházeli po zápase z kluziště. To ale nebylo vše, poté jim vyhrožoval i v kabině. Celý svůj slovní incident dokončil, když sudí odcházeli ke svým autům.
Ti si to samozřejmě nenechali líbit a od českého svazu přišel trest. Litvínovský klub musí za chování svého zaměstnance zaplatit 40 tisíc korun.
Je pravděpodobné, že tato pokuta bude patřit mezi největší v letošní sezoně.

Loňské “prvenství” v tomto ohledu získala mistrovská Kometa Brno, která dostala pokutu za chování svých fanoušků. Klub musel zaplatit 100 tisíc korun za jejich řádění při druhém zápase čtvrtfinále play off na ledě Vítkovic. „Iniciátorem incidentu byli příznivci hostujícího klubu, kteří opustili svůj sektor a vyprovokovali fyzické potyčky v sektoru domácích fanoušků, pokračující i v dalších částech zimního stadionu,” uvedl v březnu předseda komise Karel Holý v tiskové zprávě.

Toto jsou však “drobné” proti tomu, co musí občas platit fotbalové kluby. Např. Slavia Praha musela letos v srpnu zaplatit 1,7 milionů korun poté, co se představitelé klubu z Edenu pustili na twitteru vulgárně do UEFy a především do jejího místopředsedy Grigorije Surkise. „Rozhodčí hrubě ovlivnili oba zápasy. Místopředseda Surkis by měl odstoupit a UEFA se nesmí divit, co fanoušci oprávněně skandují ve spojení s jejím jménem. Být Dynamem, takto bych postoupit opravdu nechtěl. Jsem pyšný na náš tým a budeme tvrdě pracovat dál, díky za podporu!“ napsal šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík poté, co byla Slavia vyřazena v předkole Ligy mistrů Dynamem Kyjev.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz