V Litovli se uskutečnil Den Policie

Ve středu 27. června 2018 dopoledne proběhla na fotbalovém stadionu TJ Tatran Litovel prezentační akce Den Policie ČR územního odboru Olomouc, který se uskutečnil ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a další organizacemi. Pořadatelem akce, která se konala u příležitosti výročí vzniku Policie ČR, byl územní odbor Olomouc.

V průběhu dopoledne si tak návštěvníci mohli prohlédnout jak statické, tak i dynamické ukázky jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. V rámci statických ukázek byla k vidění policejní technika – výjezdní vůz kriminalistického technika, policejní čtyřkolku, policejní člun, vozidlo policejních pyrotechniků a také policejní jízdní kola, dále také vozidla hasičského záchranného sboru, vozidlo Městské policie Litovel, historická vozidla Veřejné bezpečnosti a vybavení sanitního vozu. V rámci doprovodného programu byl pro děti připraven skákací hrad, který zajistila ZPMV, dále pak otočný simulátor nárazu, který zajistila pojišťovna Generali, překážková dráha pro mladé hasiče, laserová střelnice, různé soutěže a hry.

V rámci dynamických ukázek prezentovala svoji činnost Policie ČR, HZS i ZZS. Návštěvníci tak mohli vidět v činnosti policejní pyrotechniky, policejního psovoda, zadržení nebezpečného pachatele, jízdní policii a společný zásah všech složek integrovaného záchranného systému u simulované dopravní nehody. Horolezecká skupina hasičského záchranného sboru mimo jiné předvedla slaňování ze střechy tribuny. Všechny účinkující diváci ocenili mohutným potleskem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz