V Litovli se uskutečnil Den Policie

(Aktualizováno před )

Ve středu 27. června 2018 dopoledne proběhla na fotbalovém stadionu TJ Tatran Litovel prezentační akce Den Policie ČR územního odboru Olomouc, který se uskutečnil ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a další organizacemi. Pořadatelem akce, která se konala u příležitosti výročí vzniku Policie ČR, byl územní odbor Olomouc.

V průběhu dopoledne si tak návštěvníci mohli prohlédnout jak statické, tak i dynamické ukázky jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. V rámci statických ukázek byla k vidění policejní technika – výjezdní vůz kriminalistického technika, policejní čtyřkolku, policejní člun, vozidlo policejních pyrotechniků a také policejní jízdní kola, dále také vozidla hasičského záchranného sboru, vozidlo Městské policie Litovel, historická vozidla Veřejné bezpečnosti a vybavení sanitního vozu. V rámci doprovodného programu byl pro děti připraven skákací hrad, který zajistila ZPMV, dále pak otočný simulátor nárazu, který zajistila pojišťovna Generali, překážková dráha pro mladé hasiče, laserová střelnice, různé soutěže a hry.

V rámci dynamických ukázek prezentovala svoji činnost Policie ČR, HZS i ZZS. Návštěvníci tak mohli vidět v činnosti policejní pyrotechniky, policejního psovoda, zadržení nebezpečného pachatele, jízdní policii a společný zásah všech složek integrovaného záchranného systému u simulované dopravní nehody. Horolezecká skupina hasičského záchranného sboru mimo jiné předvedla slaňování ze střechy tribuny. Všechny účinkující diváci ocenili mohutným potleskem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz