V Litomyšli-Zahájí hořela stodola s ustájeným dobytkem, hasiči všechna zvířata zachránili

Požár stodoly s částí obytného domu v obci Litomyšl-Zahájí likvidovalo ve středu 30. května v 10.50 hodin 12 jednotek požární ochrany. Při příjezdu první jednotky hasičů byla již stodola celá v plamenech. Vyhlášen musel být 2. stupeň požárního poplachu.

Na místě tak zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanic: Litomyšl, Svitavy, Vysoké Mýto, Polička a dále jednotky dobrovolných hasičů Litomyšl, Čistá, Dolní Újezd, Horní Sloupnice, Vidlatá Seč, Budislav a Benátky.

Uvnitř byl ustájen dobytek, který se podařilo hasičům včas vyvézt mimo nebezpečí plamenů. Zvířata byla následně naložena na přepravník a odvezena. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 12.25 hodin. Hasiči ochraňovali před plameny hlavně obytnou část rodinného domu, která byla v těsné blízkosti stodoly.

Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatelka hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Na místo se dostavila veterinární správa, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Hasiči zachránili všechna domácí zvířata – 5 býků, 3 prasnice a koně. Nikdo z osob nebyl zraněn.

Ze stodoly bylo nutné vyvézt veškeré ohořelé seno. K tomu hasičům pomohl nakladač. Poslední jednotky z místa zásahu odjížděly v 21.43 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak