Search
Close this search box.

V Litoměřicích proběhl mezinárodní turnaj Kalich Cup

Již počtvrté byly Litoměřice hostitelem mezinárodní turnaje mladších dorostenců Kalich Cup. Od středy do pátku se v Litoměřicích postupně utkala osmice týmů. Mezi ně se řadil pozdější vítěz pražská Sparta, dále Kladno, domácí Litoměřice, Kroměříž, německý Kaufbeuren, Poděbrady, Kolín a Vrchlabí. K vidění bylo hned 32 zápasů během tří dnů.

Turnaj začal ve středu první čtveřicí utkání v základní skupině. V 19:30 došlo ke slavnostnímu zahájení celého turnaje, jehož se také zúčastnil místostarosta města Litoměřic a poslanec Parlamentu České republiky Karel Krejza. Celý turnaj měl jako hlavní organizátor ve své gesci Bohumil Klepetko. Celý turnaj se hrál na tři třetiny po patnácti minutách s případnými samostatnými nájezdy.

Středeční výsledky:
Stadion Vrchlabí – Stadion Litoměřice 1:5
ESV Kaufbeuren – HC Sparta Praha 3:2
HC Poděbrady – Rytíři Kladno 1:6
HK Kroměříž – SC Kolín 0:3

Ve čtvrtek se turnaj rozjel již naplno. Od rána se hrálo velké množství skupinových zápasů. Obě skupiny našly ten den své rozzuzlení. Celkem bylo během dne odehraných osm utkání, po čtyřech v každé skupině. Každý z týmů zasáhl dvakrát do utkání. Skupinu A ovládl suverénně ovládl Kaufbeuren. Druhé místo patřilo Spartě. Třetí Litoměřicím a čtvrté Vrchlabí. Ve skupině B byli prvním celkem kladenští Rytíři. V závěsu se objevil SC Kolín. Třetí místo připadlo na Kroměříž a čtvrté na Poděbrady.

Čtvrteční výsledky :
HC Sparta Praha – Stadion Vrchlabí 17:1
Stadion Litoměřice – ESV Kaufbeuren 2:5
Stadion Vrchlabí – ESV Kaufbeuren 3:9
HC Sparta Praha – Stadion Litoměřice 7:2
SC Kolín – HC Poděbrady 1:2
Rytíři Kladno – HK Kroměříž 5:0
SC Kolín – Rytíři Kladno 0:4
HC Poděbrady – HK Kroměříž 1:3

Pátek přinesl samotný vrchol celého turnaje, vyřazovací boje. První dva týmy z tabulky postoupily do semifinále, zbylé dva do soubojů o páté až osmé místo. Obě skupiny byly odehrány stejným systémem. Vítěz z prvního utkání postupoval do utkání o lepší umístění. Zejména ve finálové skupině bylo k vidění mnoho dramatických utkání. K zahození ovšem nebyl ani duel domácích Litoměřic o páté místo. Až 24 vteřin před koncem se povedlo kališníkům srovnat stav s Kroměříží, již podruhé došlo v jejich zápasech k samostatným nájezdům. V nich měl více štěstí hanácký celek. Neméně dramatické bylo samotné finále mezi Spartou a Kaufbeufenem. Alespoň jeho první dvě třetiny. V nich byly oba týmy velmi vyrovnané a usilovně se přetahovaly o vítězství. V třetině třetí ale Sparta zařadila na výrazně vyšší obrátky a svého německého soupeře doslova zdemolovala.

Páteční výsledky :

O 5. – 8. místo
HK Kroměříž – Stadion Vrchlabí 8:2
Stadion Litoměřice – HC Poděbrady 3:2 sn.
O 7. místo
Stadion Vrchlabí – HC Poděbrady 1:4
O 5. místo
Stadion Litoměřice – HK Kroměříž 1:2 sn.
Semifinále
ESV Kaufbeuren – SC Kolín 8:1
Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 1:4
O 3. místo
Rytíři Kladno –SC Kolín 6:3
Finále
ESV Kaufbeuren – HC Sparta Praha 4:8

Celkové pořadí v turnaji
1. HC Sparta Praha
2. ESV Kaufbeuren
3. Rytíři Kladno
4. SC Kolín
5. HK Kroměříž
6. HC Stadion Litoměřice
7. HC Poděbrady
8. HC Stadion Vrchlabí

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient