Search
Close this search box.

V Lipolticích boural opilý muž, škoda je 180 tisíc

Policisté ze skupiny dopravních nehod byli včera v ranních hodinách přivolaní k havárii osobního vozidla zn. Peugeot v obci Lipoltice. Osmnáctiletý řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám, nezvládl řízení a dostal se s vozidlem do smyku. Řidiče vozidla zastavila až autobusová zastávka, sloup veřejného osvětlení a hasičská zbrojnice. Celková škoda nejen na vozidle byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku a ta jim leccos napověděla. Hodnota první dechové zkoušky byla 1,73 promile alkoholu v dechu a druhá dechová zkouška ukázala na hodnotu ještě o něco vyšší. Kolegové řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. V současné době se nehodou zabývají dopravní policisté a nezodpovědnému řidiči, který je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient