Search
Close this search box.

V Libštátě hořel rodinný dům, požár napáchal škodu za 600 tisíc korun

Ve čtvrtek 13. 9. 2018 zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru roubeného rodinného domku na Semilsku v obci Libštát. Informaci o požáru přebírali operátoři tísňové linky 112 hodinu po půlnoci. Jak oznamovatel uváděl, byla reálná možnost, že uvnitř objektu, ze kterého stoupal hustý dým, se stále nacházejí lidé.

Operační důstojník vyslal na místo pět jednotek hasičů s osmi cisternami a výškovou techniku. Přestože první jednotka byla na místě za 10 minut po ohlášení, požár se rychle šířil a během chvíle šel střechou ven. Hasiči nasadili na likvidaci 5 vodních proudů, hasili také z výškové techniky a bylo nutné ochlazovat i nedaleko stojící rodinné domy. Při zásahu používali dýchací přístroje. Pečlivým prvotním průzkumem, kdy příslušníci použili termokameru, bylo zjištěno, že uvnitř objektu se nikdo nenachází. Požár zasáhl 2. nadzemní podlaží se střechou a poničil i vybavení přízemí. Hasičům se podařilo zabránit šíření požáru do jedné hodiny od příjezdu první jednotky, k úplné likvidaci došlo ve 2:50 hodin.

Požár zasáhl střechu a nosnou konstrukci zvýšeného patra. Škoda byla vyčíslena na 600.000 Kč. Příčina požáru je stále v šetření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient