Search
Close this search box.

V Lázních-Bělohrad někdo vykradl automobil, nenechavci hrozí až dva roky vězení

Policisté obvodního oddělení v Nové Pace v současné době intenzivně pracují na objasnění případu vloupání do zaparkovaného vozidla. K události mělo dojít v průběhu neděle 24. června v obci Lázně Bělohrad – Brtev. Neznámý poberta si zde měl vyhlédnout odstavené vozidlo značky VW Passat Variant, do kterého měl za pomoci násilí vniknout a odcizit kromě jiného autorádio, doklady k vozidlu, finanční hotovost, sluneční brýle a cestovní látkovou tašku se značkovým oblečením. Celková škoda je předběžně stanovena na částku přesahující 16 tisíc korun.

Neznámý delikvent se tak měl dopustit přečinu krádeže, za což mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policisté v souvislosti s výše uvedeným případem opětovně preventivně radí:

Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení či drahá hračka může zloděje zlákat.
Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu. Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně „pouze“ odcizit autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout odcizit celé vozidlo. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozidla.
Přemýšlejte o tom, kde své vozidlo parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“.
Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého automobilu, zvažte i „nadstandardní“ zabezpečení. Jedná se o různá dodatečně montovaná elektronická či mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.
Pokud už ve vozidle zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.
Nenechávejte své vozidlo bez dozoru odemčené.
Nikomu nesvěřujte klíče od automobilu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient