V Lanškrouně se konal krajský přebor v rapid šachu

Předposlední vrchol krajských soutěží mládeže v šachu přilákal do Mistrovic v sobotu 12. května 2018 rekordních 138 adeptů šachové hry. Hrál se zde Krajský přebor jednotlivců v rapid šachu v kategoriích dívek a chlapců do 10, 12, 14, 16, 18 a 20 let. V prvních třech nejmladších kategoriích se vedle sady medailí hrálo i o postup na Mistrovství České republiky.

Třináctičlenná skupina reprezentovala šachový klub mládeže Lanškroun. Nejcennější je první místo a postup na MČR Báry Málkové mezi čtrnáctiletými děvčaty. Vítězem kategorie chlapců do 18 let se stal Matěj Kupsa a druhá mezi dívkami do 16 let byla Julie Kalousová. Umístění v první desítce ve své kategorii získali Milan Minář a Vojta Horák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.