Search
Close this search box.

V Lanškrouně chystají rekonstrukci rodinného centra

Město Lanškroun ve spolupráci s RC dětský svět z. s. prostřednictvím MAS Lanškrounsko, z. s. realizuje projekt s názvem Rekonstrukce interiéru a vybavení Rodinného centra dětský svět z. s. Výstupem projektu bude zrekonstruovaný prostor RC dětský svět, jazyková a polytechnická učebna.

Rodinné centrum v současné době působí v prostorách bývalé jídelny Penzionu pro seniory. Tyto prostory jsou z hlediska dispozičního uspořádání a vybavenosti pro fungování rodinného centra nevyhovující. Díky realizaci projektu bude moci rodinné centrum poskytovat nabídku služeb více zájemcům.

Žádost o dotaci byla podána dne 29.11.2017. Fyzická realizace projektu je naplánována na měsíc srpen 2018.

Obnovou místností vzniknou učebny pro polytechnickou a jazykovou učebnu. Rodinné centrum zaznamenalo v uplynulých letech zájem o jazykové kurzy napříč generacemi. V polytechnické učebně budou realizovány kurzy v řemeslných a technických oborech.

Stávající prostory budou nově vymalovány, podlahy budou pokryty koberci ve střízlivých odstínech, které umocní barevnost ostatních prvků a povrchů. Keramické obklady stěn budou zakryty biodeskami. Místnosti budou dále vybaveny vestavěnými skříněmi. Přírodní materiál deskového obkladu a vestavěného nábytku v kombinaci s pastelovými barvami ostatních prvků, doplněné nepravidelnými závěsnými podhledy se světly a přiměřenou dekorací stěn, vytváří pro děti i dospělé příjemné vizuální prostředí.

Celková předpokládaná cena projektu činí 391.600 Kč, z toho dotace bude činit 372.020 Kč.

Tento projekt jsou spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient