V Kutné Hoře uvedou do provozu novou autobusovou linku

V pondělí 11. června 2018 bude spuštěn provoz nové autobusové linky č.6 na trase hl. nádraží ČD-sídliště Šipší-Kamenná kašna-poliklinika, která je vedená přes centrum města a na lince č.1 k uspíšení všech spojů vedených ze zastávky „Poliklinika“ na hlavní nádraží ČD o 2 minuty.

V pondělí 11. června 2018 bude spuštěn provoz nové autobusové linky č.6 na trase hl. nádraží ČD-sídliště Šipší-Kamenná kašna-Poliklinika, která je vedená přes centrum města.

Jízdní řád nové linky byl schválen Radou města a následně dopravním úřadem Městského úřadu Kutná Hora. Linka bude v provozu v pracovních dnech a spoje jsou vedeny v hodinovém intervalu. První spoj začíná v zastávce „hl. nádraží ČD“ ráno v 7,12hod., poslední spoj bude ukončen v zastávce „hl. nádraží ČD“ večer v 17,48hod. Nová linka je vedena z hlavního nádraží přes sídliště Šipší, vynecháním všech tří zastávek na Masarykově třídě, do nově vybudovaných zastávek v centru města „Česká“, „U Kamenného domu“, „U Kamenné kašny“ a končící v zastávce „Poliklinika“. V opačném směru budou spoje zastavovat v centru města na zastávce „U Kamenné kašny“, „Palackého náměstí“ a „Sokolská“ a dále budou pokračovat přes sídliště Šipší na hlavní nádraží ČD. Cestující budou na nové lince odbavováni za běžný tarif městské autobusové dopravy v Kutné Hoře a pro cestující, kteří jsou odbavováni „peněženkou“ je do 20min. přestup na spoje MAD v Kutné Hoře zdarma.

S platnstí od 11.6.2018 dochází na lince 245001 MAD Kutná Hora č.1 na základě požadavku cestujících k urychlení všech spojů odjíždějících ze zastávky „Poliklinika“ o 2 minuty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.