V Kumburském Újezdu se uskutečnila dopravní akce s organizací BESIP

V pondělí 18. června se v obci Kumburský Újezd uskutečnila ve spolupráci se státní organizací BESIP a pivovarem Nová Paka okresní preventivně dopravně bezpečnostní akce zaměřená nejen na jízdu pod vlivem alkoholu.

V průběhu dvou hodin jičínští dopravní policisté kontrolovali rovněž technický stav vozidel a užívání bezpečnostních pásů. S potěšením můžeme konstatovat, že během dopravní akce žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu případně drog. Pouze u jednoho z vozidel neodpovídal technický stav stanoveným předpisům. Každý vzorný řidič před odjezdem obdržel z rukou policistů a zástupkyně státní organizace BESIP preventivně propagační dárkové předměty a navíc k tomu jednu láhev nealkoholického piva. Na závěr lze konstatovat, že dopravní akce splnila svůj účel a nejenom u samotných řidičů se setkala s kladnou odezvou. Již v těchto dnech jičínští policisté připravují v souvislosti se silničním provozem další preventivně bezpečnostní akce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.