V Kroměřížské nemocnici si zdravotníci připomenou Evropský den melanomu

Evropský den melanomu si opět v letošním roce připomenou opět také zdravotníci Kroměřížské nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj.

S přibývajícími slunečnými dny stoupá i doba vystavení kůže slunečnímu záření a objevují se také první sluneční ekzémy. Proto je nyní vhodné navštívit poradnu pro pigmentové névy, kde odborníci vyšetří a zanalyzují znaménka a další pigmenty na kůži.

Součástí vyšetření kůže bude také poradenství o vhodném ošetřování kůže a výběru lékařské kosmetiky. Důležité je tuto prevenci nepodcenit zejména v případě, že se objeví zvětšování, svědění nebo dokonce krvácení ze znamének. V takovém případě totiž může jít i o život.

Specializované vyšetření znamének se v Kroměřížské nemocnici uskuteční dne 25. dubna 2018, a to v nové lékárně sídlící v budově vrátnice. Tady bude přítomná kožní lékařka mezi 10. a 14. hodinou, která zájemce vyšetří a případně objedná k dalším vyšetřením.

Celá akce prevence vzniku melanomu je podpořena akčním prodejem specializovaných přípravků určených k bezpečnému slunění v lékárnách Kroměřížské nemocnice.

PŘIJĎTE SI NECHAT VYŠETŘIT MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA

KDE: Nová lékárna (u výjezdové brány)
KDY: 25. 4. 2018 10.00 – 14.00 hod.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.