Search
Close this search box.

V Kroměříži se o víkendu uskuteční mezinárodní Challenger Cup

Kmitání holemi, bušení puku a řízný odpich bruslí na zimním stadionu v Kroměříži neutichá. Vůle hráčů neutuchá. Rozjíždí se úspěšný projekt (pod záštitou i spoluprací Petra Čajánka) Duben na ledě, konaný letos v Kroměříži. Už v pátek se tady umete kluziště pro 1. hrací den mezinárodního turnaje Challenger Cupu. Účastní se jej pět kvalitních klubů, ze čtyř vlastí zaslíbených lednímu hokeji. Půjde o dva dílčí turnaje – ročníku 2004/05 a 2006/07.

Mezinárodní mládežnický hokej je zastoupen městy, která už mají ke Kroměříži vztah přímo „důvěrný“. Chorvatský KHL Záhřeb a slovinský HK Olimpija Ljublaň, slovenský MHKM Ružomberok navíc vykazují skvělou úroveň! Budou inspirací dalším dvěma účastníkům – domácímu HK Kroměříž a pracovitému HK Ďáblíci Nový Jičín.

Challenger Cup se koná od pátku 6. do neděle 8. dubna. V ročníkových soutěžích poměří svůj um každý s každým, aby pak v neděli turnaje vrcholily zápasy o umístění. Pořadím 5. celek si to rozdá se čtvrtým o konečné 4. místo. Druhý se třetím se do sebe pustí o místo druhého finalisty (k průběžnému vítězi). Finále ročníku 2004 začíná v neděli v 11:00, finále ročníku 2006 spustíme ve 14:00. Slavnostní vyhlášení Challenger Cupu bude v 15:00.

Zápasová hrací doba činí 2×20 minut hrubého času. Každá část hry (půlčas) se počítá zvlášť a udělují se za ni body (výhra = 2 body, remíza = 1 bod). V případě, že v celém zápase dosáhnou soupeři stejného počtu bodů (výhra a prohra, nebo naopak remízy), je vítězem celého zápasu to družstvo, které v něm vstřelilo celkově více branek. Pokud je i celkové skóre utkání vyrovnané, rozhoduje o vítězi celého zápasu samostatný nájezd, bezprostředně po skončení zápasu. Za celkové vítězství v utkání se ve skupině uděluje 1 bod navíc!

Protesty se podávají do 10 minut po utkání s kaucí 500 Kč. V případě uznání protestu bude kauce vrácena. O pořadí ve skupinách rozhodují (v tomto pořadí) počet bodů, vzájemný zápas, skóre, vyšší počet vstřelených branek, případně tažený los. Každé družstvo má na turnaji garantováno minimálně 5 utkáni.

Hokejová srdce se otevřou zápalu a soutěžení deseti mladých družin ze čtyř hokejových zemí. Jak praví klasik, „bude to veliké!“ Jak dodává hostitelská Kroměříž, „budeme v tom s desítkami kamarádů, bude to jejich a naše.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient