V královodvorských školách a školkách budou přes léto stavbaři

Přestože školáci mají až do konce srpna prázdniny, školy a školky opuštěné nezůstanou. Pracovníci odboru rozvoje, investic a správy majetku Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem připravili řadu stavebních akcí.

Na ZŠ Strž a ZŠ 5. května budou vybudovány a vybaveny odborné učebny. Zatímco na ZŠ 5. května vznikne učebna pro výuku fyziky a chemie, na ZŠ Strž se bude jednat o odbornou učebnu zaměřenou na přírodní vědy, tedy fyziku, chemii, zeměpis a přírodopis.

Město Dvůr Králové nad Labem za stavební práce a za nákup vybavení zaplatí téměř 3,2 mil. Kč, na akci požádalo prostřednictvím MAS Královédvorsko o dotaci. Stavební práce provede společnost Stavhaus, s. r. o., Dvůr Králové nad Labem, dodávku a montáž interiérového vybavení učeben zajistí společnost KXN CZ, s. r. o., Hradec Králové.

Během prázdnin dojde také k dalším stavebním akcím menšího rozsahu: V MŠ Elišky Krásnohorské proběhne rekonstrukce šaten a sociálního zařízení, v MŠ Roháčova se bude jednat o vybudování výdejny jídel a rekonstrukci výtahu, v MŠ Slunečná dojde k výměně svítidel v ložnicích, a v MŠ Drtinova a MŠ Dvořákova k výměně koberců ve třídách. Rekonstrukce sociálního zařízení bude provedena také ve školní jídelně v ulici Školní.

Již během jara byla dokončena rekonstrukce venkovního hřiště u ZŠ Strž, které se nyní pyšní novým povrchem z umělé trávy, bylo provedeno odvodnění drenážním systémem a realizováno nové oplocení. Hřiště slouží pro potřeby školy a sportovním klubům, např. volejbalistům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.