Search
Close this search box.

V královodvorských školách a školkách budou přes léto stavbaři

Přestože školáci mají až do konce srpna prázdniny, školy a školky opuštěné nezůstanou. Pracovníci odboru rozvoje, investic a správy majetku Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem připravili řadu stavebních akcí.

Na ZŠ Strž a ZŠ 5. května budou vybudovány a vybaveny odborné učebny. Zatímco na ZŠ 5. května vznikne učebna pro výuku fyziky a chemie, na ZŠ Strž se bude jednat o odbornou učebnu zaměřenou na přírodní vědy, tedy fyziku, chemii, zeměpis a přírodopis.

Město Dvůr Králové nad Labem za stavební práce a za nákup vybavení zaplatí téměř 3,2 mil. Kč, na akci požádalo prostřednictvím MAS Královédvorsko o dotaci. Stavební práce provede společnost Stavhaus, s. r. o., Dvůr Králové nad Labem, dodávku a montáž interiérového vybavení učeben zajistí společnost KXN CZ, s. r. o., Hradec Králové.

Během prázdnin dojde také k dalším stavebním akcím menšího rozsahu: V MŠ Elišky Krásnohorské proběhne rekonstrukce šaten a sociálního zařízení, v MŠ Roháčova se bude jednat o vybudování výdejny jídel a rekonstrukci výtahu, v MŠ Slunečná dojde k výměně svítidel v ložnicích, a v MŠ Drtinova a MŠ Dvořákova k výměně koberců ve třídách. Rekonstrukce sociálního zařízení bude provedena také ve školní jídelně v ulici Školní.

Již během jara byla dokončena rekonstrukce venkovního hřiště u ZŠ Strž, které se nyní pyšní novým povrchem z umělé trávy, bylo provedeno odvodnění drenážním systémem a realizováno nové oplocení. Hřiště slouží pro potřeby školy a sportovním klubům, např. volejbalistům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient