V kraji proběhly koncerty s modlitbou za oběti dopravních nehod

Cílem koncertu bylo, aby si všichni přítomní společně užili adventní čas a zároveň uctili památku těch, kteří v důsledku dopravních nehod již tyto chvíle se svými blízkými prožít nemohou. Zhruba hodinové hudební vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie České republiky provázel duchovním slovem monsignor Emil Soukup. Koncert navštívilo přes 300 lidí, z nichž mnozí využili příležitosti zapálit v jeho průběhu svíčku na památku svých nejbližších.

Jelikož byl v poslední době na silnicích regionu zaznamenán zvýšený počet dopravních nehod, jejichž následky byly někdy bohužel i tragické, bude projekt právě v tomto předvánočním čase opět zdůrazňovat, že řidič posilněný alkoholem do silničního provozu nepatří. Po celém území našeho kraje budou probíhat dopravně preventivní akce, při kterých se policisté u řidičů zaměří především na kontrolu užívání alkoholu před jízdou. Dalšími výstupy projektu pak budou videospoty vysílané v multikinech a audiospoty, které uslyší posluchači v rádiových vysíláních.

Společně s realizátorem kampaně, Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje, a městem Plzeň, dalším partnerem projektu, přejeme všem občanům našeho kraje adventní svátky prožité ve zdraví, štěstí, lásce a pohodě, a pokud možno v okruhu svých nejbližších.

Myslete na sebe i na své blízké a pod vlivem alkoholu za volant nikdy nesedejte.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak