Search
Close this search box.

V kraji přibývá počet nehod způsobených opilými či zfetovanými řidiči

Jihomoravští policisté v poslední době zaznamenali zvýšený počet nehod, při kterých byli řidiči pod vlivem alkoholu či drog. Do konce září to bylo u viníků v 352 případech (meziroční nárůst o 33) – nejvíce v Brně a na Vyškovsku. Osmnáct řidičů mělo dokonce více než 3 promile. Škoda se u těchto nehod vyšplhala na 21 milionů korun (+ 4 miliony). V této souvislosti upozorňujeme na často podceňovaný fakt, že pojišťovny mají právo krátit plnění z uzavřených smluv a ve většině případů tak činí. Stíhání řidičů pro přestupek či trestný čin a sankce s tím spojené jsou jistě nepříjemné, ale zároveň viníci musí počítat s náhradou způsobené škody na majetku, náhradou léčebných výloh, pokud při nehodě někoho zranili, či někdy i s doživotní kompenzací poškozeným. Výjimkou už nebývá ani náhrada nemajetkové újmy dle občanského zákoníku. Dopady do rozpočtu jedinců či rodin jsou pak v případě milionových částek drastické. Myslete na to, než usednete za volant!

Pro policisty je jízda pod vlivem ať už alkoholu nebo drog jednou z priorit, tomuto problému se věnují průběžně i během specializovaných akcí. Jen v Brně přistihli za prvních 9 měsíců tohoto roku 823 řidičů pod vlivem alkoholu či drog, v celém kraji pak 2 630 řidičů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient