V kraji přibývá počet nehod způsobených opilými či zfetovanými řidiči

Jihomoravští policisté v poslední době zaznamenali zvýšený počet nehod, při kterých byli řidiči pod vlivem alkoholu či drog. Do konce září to bylo u viníků v 352 případech (meziroční nárůst o 33) – nejvíce v Brně a na Vyškovsku. Osmnáct řidičů mělo dokonce více než 3 promile. Škoda se u těchto nehod vyšplhala na 21 milionů korun (+ 4 miliony). V této souvislosti upozorňujeme na často podceňovaný fakt, že pojišťovny mají právo krátit plnění z uzavřených smluv a ve většině případů tak činí. Stíhání řidičů pro přestupek či trestný čin a sankce s tím spojené jsou jistě nepříjemné, ale zároveň viníci musí počítat s náhradou způsobené škody na majetku, náhradou léčebných výloh, pokud při nehodě někoho zranili, či někdy i s doživotní kompenzací poškozeným. Výjimkou už nebývá ani náhrada nemajetkové újmy dle občanského zákoníku. Dopady do rozpočtu jedinců či rodin jsou pak v případě milionových částek drastické. Myslete na to, než usednete za volant!

Pro policisty je jízda pod vlivem ať už alkoholu nebo drog jednou z priorit, tomuto problému se věnují průběžně i během specializovaných akcí. Jen v Brně přistihli za prvních 9 měsíců tohoto roku 823 řidičů pod vlivem alkoholu či drog, v celém kraji pak 2 630 řidičů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak