V Knihovně Jiřího Mahena v Brně zahájili neonatologové výstavu s názvem Křehcí bojovníci

Výstava mapuje péči lékařů a zdravotních sester o nedonošené děti na Neonatologickém oddělení FN Brno. Vernisáž zahájil primář Neonatologického oddělení FN Brno MUDr. Ivo Borek. Na výstavě jsou k vidění rovněž i fotografie nezralých dětí, které pořídila Martina Morávková z ateliéru BADU, jež je zároveň přihlášena do Czech Press Photo 2018 v soutěžní kategorii Aktualita.

Součástí kampaně budou také přednášky pro žáky základních škol, a to nejen ve školách, ale i v rámci doprovodného programu k výstavě přímo v knihovně. Akce u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí zakončí beseda s lékaři a dětskými sestrami Neonatologického oddělení, která proběhne 29. 11. 2018 v 17 hod. Samotná výstava je přístupná do 7. 12. 2018.

Na organizaci výstavy se podíleli zástupci Neonatologického oddělení FN Brno, sdružení Nedoklubko, Odboru zdraví Magistrátu města Brna a Knihovny Jiřího Mahena. Velké poděkování patří rovněž sponzorům akce, mj. S.A.B. Impex, Ltd.; NUTRICIA, a.s.; medisap, s.r.o.; CONY cz, s.r.o., a Schülke CZ, s.r.o.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient