Search
Close this search box.

V klubu Popráč probíhá prodejní vernisáž obrazů

Vernisáž výstavy obrazů dvou autorů, původem ze Šumperka, se uskutečnila v pátek 16. března v klubu Popráč v Ústí nad Orlicí.

Svou tvorbu zde vystavuje Filip Nezbeda, který se vyučil truhlářem a právě toto řemeslo ho inspirovalo v jeho tvorbě. Své obrazy obléká, jak rád říka “Do Gala“ prostřednictvím originálních dřevěných rámů. Malbě a kresbě se věnuje od dětství, kdy objevil tužku a její barevnou rodinu. Jeho nápady uzrávají a kvetou a touha slouží jako motor tvorby volného stylu.

Druhým vystavujícím autorem je Jiří Macek, který vystudoval střední odborné učiliště v Olomouci, obor písmomalíř – aranžér. Prošel různá zaměstnání v různých městech, kde ve volném čase tvořil, aby zjistil, že umění je řemeslo, kterému se chce věnovat. V roce 2006 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, kde také pracoval, zahájil svoji první výstavu „TAJEMSTVÍ OBZORů“. Pak měl ještě několik menších výstav na okrese a následovalo stěhování do Prahy, kde žil a tvořil 9 let poté se vrací zpět na Moravu, kde se svou ženou nachází domov a inspiraci pro další tvorbu.

Prodejní výstavu můžete v Popráči navštívit do 18. dubna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient