V klubu Hájek se zdobily vánoční stromky

Charitativní kulturní událost „Zdobení vánočních stromků“ již každoročně dotváří předvánoční atmosféru v Třebíči. Letošní desátý ročník se konal druhou adventní neděli od 17 hodin v Klubu Hájek.

V rámci slavnostního večera proběhla komentovaná ukázka pěti vánočních stromků, které předem tematicky nazdobili subjekty spolupracující s organizací STŘED, z. ú..

Úvodní slovo patřilo panu starostovi Pavlu Pacalovi, kterého nezaskočily ani všetečné otázky moderátora Michala Halačky. Pozitivní vánoční náladu večeru dodalo vystoupení žáků Kytarové školy Jiřího Němce. Vánoční pohodu dotvořil vánoční punč a cukroví.

Zdobení vánočních stromků symbolizuje spolupráci organizací pomáhajících dětem a rodinám. Má být nejen prostorem k poděkování pěstounům, dobrovolníkům a všem dalším spolupracovníkům za obětavost a ochotu vynakládat úsilí pro druhé lidi, ale i prostorem k zastavení a obyčejnému lidskému setkávání uprostřed vánočního shonu. „Jsem moc ráda, že i tento rok jsme díky finančnímu daru od společnosti IFRE a.s. mohli podpořit naší klientskou rodinu, která byla vybrána z programu Sociální asistence a poradenství STŘED, z. ú.“ uvedla charitativní podtext této kulturní akce PR manažerka STŘEDu Eliška Lisá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.