V Klatovech soutěžili mladí cyklisté

Na Erbenově náměstí se ve čtvrtek 17. května letošního roku uskutečnila soutěž mladých cyklistů z Klatovska. Soutěž byla určena pro začínající cyklisty starší 10 let. Akci organizovali zástupci Ministerstva dopravy ČR s Besipem pro Plzeňský kraj, Policie ČR územní odbor Klatovy a Městský úřad v Klatovech.

Do soutěže se přihlásilo celkem 12 soutěžních družstev ze základních škol na Klatovsku. V každé soutěžní skupině byli čtyři žáci. Soutěž malých cyklistů byla rozdělena do dvou kategorií, kdy v první byli zařazeni žáci ve věku od 10 do 12 let, kdy se zúčastnilo 7 skupin a ve druhé od 12 do 16 let bylo 5 skupin. V obou kategoriích zvítězili žáci ze Základní školy v Janovicích nad Úhlavou.

Mladí cyklisté si vyzkoušeli teoretické znalosti pravidel silničního provozu v testech, jízdu podle pravidel silničního provozu na vyznačené komunikaci s různými křižovatkami, praktické zvládnutí techniky jízdy na kole tzv. jízdu zručnosti a základy poskytování první pomoci. V rámci discipliny jízdy na kole byli žáci pod dohledem policistů z dopravního inspektorátu a strážníků městské policie. Vítězné družstvo postupuje do krajského kola soutěže a bude probíhat i celostátní finále.

Cílem této soutěže je přispívat ke zvýšení dopravně výchovného působení na děti i k bezpečnému chování dětí v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti. Mladí cyklisté si prohlubují znalosti pravidel silničního provozu i správný pohyb na jízdním kole včetně techniky jízdy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.