V Klatovech soutěžili mladí cyklisté

Na Erbenově náměstí se ve čtvrtek 17. května letošního roku uskutečnila soutěž mladých cyklistů z Klatovska. Soutěž byla určena pro začínající cyklisty starší 10 let. Akci organizovali zástupci Ministerstva dopravy ČR s Besipem pro Plzeňský kraj, Policie ČR územní odbor Klatovy a Městský úřad v Klatovech.

Do soutěže se přihlásilo celkem 12 soutěžních družstev ze základních škol na Klatovsku. V každé soutěžní skupině byli čtyři žáci. Soutěž malých cyklistů byla rozdělena do dvou kategorií, kdy v první byli zařazeni žáci ve věku od 10 do 12 let, kdy se zúčastnilo 7 skupin a ve druhé od 12 do 16 let bylo 5 skupin. V obou kategoriích zvítězili žáci ze Základní školy v Janovicích nad Úhlavou.

Mladí cyklisté si vyzkoušeli teoretické znalosti pravidel silničního provozu v testech, jízdu podle pravidel silničního provozu na vyznačené komunikaci s různými křižovatkami, praktické zvládnutí techniky jízdy na kole tzv. jízdu zručnosti a základy poskytování první pomoci. V rámci discipliny jízdy na kole byli žáci pod dohledem policistů z dopravního inspektorátu a strážníků městské policie. Vítězné družstvo postupuje do krajského kola soutěže a bude probíhat i celostátní finále.

Cílem této soutěže je přispívat ke zvýšení dopravně výchovného působení na děti i k bezpečnému chování dětí v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti. Mladí cyklisté si prohlubují znalosti pravidel silničního provozu i správný pohyb na jízdním kole včetně techniky jízdy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient