V Katastru obce Bujanov byl včera oznámen nález válečné munice

Dne 15. dubna 2018 kolem šesté hodiny podvečerní přijali policisté oznámení o nálezu deseti granátů a různých nábojů zřejmě z II. světové války v katastru obce Bujanov.

K nálezu okamžitě vyjela hlídka kaplických policistů a místo bezpečně zajistila. Následně přivolaný policejní pyrotechnik pak potvrdil, že se skutečně jedná munici z II. světové války. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobená žádná škoda na majetku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.