Search
Close this search box.

V Karlovarském kraji proběhly dvě policejní akce zaměřené na hazard

Policisté z karlovarského kraje uskutečnili tento víkend dvě akce zaměřené na hazard, alkohol a děti, které probíhaly v rámci celé republiky. Společně s Hasičským záchranným sborem, Celní správou, s Krajskou hygienickou stanicí a Odborem sociálně právní ochrany dětí se zaměřili na kontrolu restauračních zařízení. Cílem kontrol bylo především dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a zákona o hazardních hrách.

Dne 31. srpna 2018 proběhla ve večerních hodinách akce v Mariánských Lázních. Do akce bylo zapojeno okolo 30 policistů. Ti namátkově zkontrolovali 9 restauračních zařízení a zkontrolovali okolo 30 osob. Výsledkem večerní akce v Mariánských Lázních bylo zjištění alkoholu u osob mladších 18 let a to ve čtyřech případech. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu byla přes 0,50 promile alkoholu.

Stejná akce proběhla dne 2. 9. 2018 v Karlových Varech. Tam bylo do akce zapojeno okolo 11 policistů. Policisté zkontrolovali osm podniků. Během této kontroly policisté vypátrali jednu osobu, na kterou vydal soud příkaz k zatčení, a u jedné 18 leté dívky našli přes 30 gramů marihuany. Tento případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality k dalšímu šetření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient