V Kamenici probíhá prázdninový festival „Háčkobraní“

Slavnostního zahájení 13. ročníku festivalu Hračkobraní se ve středu 11. července na zámku v Kamenici nad Lipou zúčastnili i představitelé města Pelhřimova – starosta František Kučera, místostarosta Josef Koch a vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy Bohumil Kovanda. Ti ohodnotili akci jako velice smysluplnou a užitečnou nejen pro děti, ale i pro jakoukoliv věkovou kategorii, kterým se hračky líbí, chtějí si hrát či touží získat zajímavou inspiraci pro šikovné ruce. Prázdninově pohodový festival byl symbolicky odemčen klíčem po zaznění fanfár a nabídl návštěvníkům pestrou přehlídku hraček z přírodního materiálu a představil ty nejkrásnější hračky od českých výrobců. Festivalovou prioritou je podle organizátorů snaha o zviditelnění klasické české hračky z přírodních materiálů jako je dřevo, papír a textil.

Navíc zde bude po celou dobu připravený opravdu bohatý zábavný program pro celé rodiny-pohádková divadelní představení, žonglérské a tvořivé dílny a velké množství nejrůznějších soutěží. V tvůrčích dílnách si děti mohou rozvíjet svou fantazii a zkusit si vyrobit svou novou vlastní hračku. Stálá galerie nabízí pokojíčky pro panenky, vláčky a populární autíčka Angličáky. Festival v Kamenici nad Lipou potrvá až do neděle 15. července vždy od 10 do 17.00 hodin, a to na nádvoří, v zámeckých sálech i v přilehlé zahradě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.