V Kácově se uskutečnila tradiční pouť

(Aktualizováno před )

První víkend po sv. Heleně je každý rok termín pro tradiční kácovskou pouť. Stejně tomu bylo i letos. Atrakce se nacházely především na obecním tábořišti, kolotoče, houpačky, střelnice, autíčka a řada dalších, koho omrzely kolotoče, houpačky, střelnice, ten si mohl nakoupit pouťové zboží ve stáncích rozesetých po náměstí a přilehlých ulicích.

Již několik let patří pouťový sobotní podvečer koncertu Musica da Chiesa v místním kostele. P. Jaroslav Konečný a Tomáš Najbrt hrají na historické, mnohdy i zapomenuté nástroje liturgickou hudbu, některou i vlastní produkce. Koncert se těší velkému zájmu posluchačů.

Pouťové nedělní dopoledne zase již řadu let patří tradičním šnečím závodům. Letošní již 52. ročník byl poznamenán především nedostatkem šneků, který způsobilo horké léto a sucho. Přesto se na start postavilo 51 šneků. Vítězný šnek Moničky Matějkové zdolal výborně připravenou trať za 17 minut, což byl čas o minutu lepší než loňský vítěz. Druhou příčku obsadil šnek Tomáše Rybína. O třetí příčce rozhodovala až cílová fotografie a nakonec ji obsadil nestor a spoluzakladatel těchto závodů Josef Klimpera st. Závody přinesly opět spoustu zábavy. Všechny šneky na závěr jejich majitelé vypustili zpět do volné přírody.

8. 9. čeká Kácov tradiční posvícení, a s tím i každoroční jarmark na zámeckém nádvoří. Kromě stánků s tradičními výrobky čekají na účastníky i klasické soutěže v pojídání švestkových knedlíků na čas, soutěž o nejlepší štrúdl nebo sekanou či pití piva na čas. S promenádním koncertem dopoledne vystoupí Uhlířskojanovická kapela, odpoledne bude patřit kapele Martina Zemana Re-flex a večer jarmark zakončí kapela Corebells.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz