V Jihomoravském kraji po silném větru odstraňovali hlavně popadané stromy

Vlivem silného větru, který zasáhl Jihomoravský kraj se zvýšil počet našich výjezdů. Uplynulých 24 hodin jsme převážně odstraňovali popadané stromy. Nejčastěji jsme v tomto směru zasahovali na Blanensku a Brněnsku. Naopak na Břeclavsku nás vítr netrápil.

Zásahy spojené s větrem jsme začali evidovat ve včerejších večerních hodinách. Nejčastěji jsme pak vyjížděli mezi 3. a 10. hodinou dopoledne. V tomto období jsme řešili 38 událostí spojených se silným větrem. Následně se situace začala uklidňovat a dnes v podvečer byly tyto události už jen ojedinělé. Celkem jsme zasahovali od včerejších 19.30 do dnešních 19.30 hodin u 54 událostí souvisejících se silným větrem.

Ve většině případů se jednalo o odstraňování popadaných stromů, větví, odstraňování nebezpečně nalomených dřevin apd. Ojediněle jsme řešili uvolněné předměty a konstrukce. Během uvedených zásahů neevidujeme žádná zranění.

Přehled událostí po okresech:

Blansko – 12

Brno-město – 9

Brno-venkov – 15

Břeclav – 0

Hodonín – 5

Vyškov – 2

Znojmo – 11

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak