Search
Close this search box.

V Jihomoravském kraji po silném větru odstraňovali hlavně popadané stromy

Vlivem silného větru, který zasáhl Jihomoravský kraj se zvýšil počet našich výjezdů. Uplynulých 24 hodin jsme převážně odstraňovali popadané stromy. Nejčastěji jsme v tomto směru zasahovali na Blanensku a Brněnsku. Naopak na Břeclavsku nás vítr netrápil.

Zásahy spojené s větrem jsme začali evidovat ve včerejších večerních hodinách. Nejčastěji jsme pak vyjížděli mezi 3. a 10. hodinou dopoledne. V tomto období jsme řešili 38 událostí spojených se silným větrem. Následně se situace začala uklidňovat a dnes v podvečer byly tyto události už jen ojedinělé. Celkem jsme zasahovali od včerejších 19.30 do dnešních 19.30 hodin u 54 událostí souvisejících se silným větrem.

Ve většině případů se jednalo o odstraňování popadaných stromů, větví, odstraňování nebezpečně nalomených dřevin apd. Ojediněle jsme řešili uvolněné předměty a konstrukce. Během uvedených zásahů neevidujeme žádná zranění.

Přehled událostí po okresech:

Blansko – 12

Brno-město – 9

Brno-venkov – 15

Břeclav – 0

Hodonín – 5

Vyškov – 2

Znojmo – 11

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient