Search
Close this search box.

Boleslav uhrála v Jihlavě bod za remízu

Pro obě mužstva byl zisk jednoho bodu málo, hráči byli z důležitosti boje o záchranářské body nervózní. Světlými výjimkami utkání byly výkony obou brankářů, jihlavský Rakovan i boleslavský Polaček předváděli zákroky na hranici zázraků a především jejich zásluhou skončil ligový duel bez jediného vstřeleného gólu.

První poločas skončil bez gólů, i když o šance nouze nebyla. Největší jihlavskou byla v 8. minutě přesně mířená Marova střela, kterou brankář Polaček výtečným zákrokem vytlačil z pravého horního růžku na první jihlavský roh. V dalším průběhu však častěji soupeřovu branku ohrožovali boleslavští fotbalisté.
Ve 21. minutě z dobré pozice střílel nepřesně Ladra. Ve 29. minutě Marešovu bombu jihlavský gólman Rakovan s obtížemi vyrazil. Ve 36. minutě třetí boleslavský roh rozehrál Valenta na Mareše a jeho centr na vzdálenější tyč Rakovan konečky prstů posunul mimo branku. V příští minutě Přikryl utekl soupeřově obraně, a když se uvnitř šestnáctky kličkou zbavoval obránce, tak bohužel uklouznul a z nadějné akce byl jen roh, po jehož rozehrání Přikryl z malého vápna nastřelil bezmocného Rakovana. Ve 41. minutě po Konatého útoku a přihrávce z pravé strany Jánoš z hranice vápna přestřelil jihlavskou branku. Poločas tak skončil bez střeleckého zápisu, ačkoliv boleslavští ke skórování měli několik velmi dobrých příležitostí.

Druhý poločas byl gólově jalový podobně jako první. Pár minut po změně stran byli Jihlavští aktivnější, ale Levinovu střelu Polaček zkrotil, Ikaunieksův nebezpečný průnik středem v poslední možné chvíli na hranici vápna skluzem zastavil Chaluš a brejk po boleslavském nepovedeném rohu pokazil Zoubele hodně nepřesnou střelou.
Potom následovala pasáž oboustranných nepřesností, jak si znervóznělí hráči uvědomovali důležitost boje o body nezbytné pro záchranu prvoligové příslušnosti. Blízko uklidnění byli boleslavští v 62. minutě, Ladrovu střelu z hranice vápna Rakovan od levé tyče vyrazil a následně si poradil i s Valentovou dorážkou z malého vápna. V 70. minutě Ikaunieksův střelecký pokus téměř od koncové lajny Polačka nezaskočil. V 73. minutě po boleslavském rohu Konaté z dvaceti metrů minul jihlavskou branku. K jejímu dobytí byli boleslavští nejblíže v 82. minutě, kdy po Fabiánově centru Ladra zdařile hlavičkoval a gólman Rakovan zázračným zákrokem vytlačil míč na břevno, načež se ve zmatcích na malém vápně Jihlavští šťastně ubránili.

Přestože byli boleslavští v průběhu utkání několikrát hodně blízko skórování, tak v závěrečné pětiminutovce byli opakovaně blízko prohry. Že si nakonec z Vysočiny odvážejí bod za bezgólovou plichtu, můžou děkovat čarování Polačka v boleslavské brance. V 86. minutě Popovič z deseti metrů branku netrefil. V 88. minutě Mara zamířil trestňák podle hráčské zdi do pravého horního růžku, kam se Polaček včas vymrštil a míč vyrazil na roh. V nastavených dvou minutách se do šance dostal jihlavský kanonýr Ikaunieks, když se na rohu malého vápna kličkou zbavil Jánoše, ale přízemní zakončení mu Polaček chytil.

FC Vysočina Jihlava – FK Mladá Boleslav 0:0

Sestava FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš, Mareš (79. Fabián) – Konaté, Valenta (90. Hubínek), Přikryl (71. Rada) – Ladra.
Sestava FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík, Štěpánek, Buchta, Schumacher – Mara – Zoubele (79. Popovič), Levin (61. Urblík), Dvořák, Fulnek – Ikaunieks.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient